26 czerwca 2023

Spływ kajakowy Pilicą na zakończenie roku szkonego

Marcin Paździor

17.06.2023 odbył się męski spływ kajakowy rzeką Pilicą

Od trzech lat uczniowie klasy trzeciej wraz tatusiami biorą do ręki wiosła i spływają kajakiem różnymi rzekami, w tym roku wrócili na Pilicę. Odcinek (Tomaszów Mazowiecki - Spała) niezbyt wymagający, dość krótki (1,5 godz.), ale obfitujący w piękne widoki przyrodnicze i wszechobecną ciszę, którą zakłócali licznie zgromadzeni inni kajakarze.

Po zwodowaniu kajaków w Spale, pojechali do Konewki, gdzie czekało rozpalone ognisko. Chłopaki usmażyli kiełbaski i co kto miał ze sobą, porozmawiali i ok. 14.30 zaczęli opuszczać Konewkę. Ci, którzy nie byli dwa lata temu w środku bunkra (Konewka), mogli skorzystać z atrakcji.

Kolejny spływ już za dwanaście miesięcy, chłopcy będą starsi, więc może trudniejszą rzekę wybiorą?