Nasza pomoc powodzianom

Izabela Janik

23 września 2024 r.

Zbiórka dla powodzian w Zespole Szkół Salezjańskich i Salezjańskiej Szkole Rzemiosł w Łodzi

W minionym tygodniu wolontariusze SKC  zbierali do skarbonek datki na pomoc osobom poszkodowanym w powodzi na południu naszego kraju. Dzięki ofiarności naszej szkolnej społeczności udało się zebrać  5237, 29 zł . Kwota ta została dziś przekazana na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej, by za jej pośrednictwem trafić do poszkodowanych.

Przypominamy, że nie "zatrzymujemy się" z niesieniem pomocy! Salezjańskie Szkoły Rzemiosł wspólnie z Zespołem Szkół Salezjańskich cały czas prowadzą zbiórkę ŚRODKÓW CZYSTOŚCI i ŚRODKÓW HIGIENY OSOBISTEJ, które zostaną przekazane powodzianom. Zbiórka prowadzona będzie do końca września. Dary dla powodzian składamy na dolnym holu Zespołu Szkół Salezjańskich lub na holu przy sekretariacie Salezjańskich Szkół Rzemiosł.

W dalszym ciągu można też przyłączyć się do zbiórki pieniężnej na pomoc powodzianom prowadzonej przez Caritas Polska. Datki na powodzian wpłacamy na rachunek: Caritas Archidiecezji Łódzkiej 90-507 Łódź, ul. Gdańska 111 Bank Pekao S.A. V O/Łódź PLN 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem POMAGA-MY. Dopisek ten pomoże nam zweryfikować ogólną kwotę wpłat z naszych salezjańskich wspólnot szkolnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się razem z nami w niesienie pomocy powodzianom!

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego  (Papież Franciszek)

Zbiórka pieniężna na powodzian wolontariusze SKC (fot. Sylwia Gajewska)