Obóz integracyjny dla klas I SLO

Każdego roku uczniowie rozpoczynający naukę w Salezjańskim Liceum wyjechali do obóz integracyjny.

Marta Grzędowska

8 września 2024 r.

Jedno ze spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu.

Upalnie, emocjonująco i pracowicie - tak można podsumować cztery dni, które klasy Ia oraz Ib SLO spędziły w Lutomiersku od 2 do 5 września. Nasze "pierwszaki", choć pogryzione przez komary, wróciły w dobrych humorach. Powstały nowe przyjaźnie, a klasy zaplotły więzi (także w dosłownym sensie!). Wspólne zabawy integracyjne, warsztaty, posiłki i ognisko dały okazję, by lepiej się poznać i wyzbyć się lęku przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Jednak nie samym chlebem żyje człowiek, zatem nie zabrakło też okazji, by nakarmić swojego ducha. Wspólne Msze Święte oraz wieczorna modlitwa były pięknymi momentami przeznaczonymi na refleksję i wzrost duchowy. Wszystko to sprawiło, że wyjazd okazał się niezwykle udany.

Naszym "pierwszakom" życzymy, by ten obóz integracyjny stał się początkiem wspaniałej przygody.

Spotkanie licealistów z Dyrektorem ks. Robertem Bednarskim.
Spotkanie integracyjne przy ognisku.
Klasa 1b SLO w komplecie.
Klasa 1a SLO w komplecie.
Kadra podczas obozu integracyjnego.
Jedno ze spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu.