23 listopada 2022

Cecyliada 2022

Sylwia Gajewska

Tegoroczna Cecyliada po raz kolejny była wspaniałą, artystyczną ucztą! Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności muzyczne: wokalne, instrumentalne i taneczne. Mamy wśród nas niezwykłe talenty, co napawa radością i dumą!

W tym roku Cecyliada odbyła się 22 listopada. Na scenie wystąpiło ponad stu wykonawców w trzech grupach wiekowych. Wszystkie prezentacje oglądało jury, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu na Słówkach i zamieszczone na stronie szkoły.

Cecyliada jest imprezą cykliczną, organizowaną z okazji wspomnienia św. Cecylii. Pomysłodawcą i szefem spotkania jest pan Marcin Paździor. Od wielu lat dba o to, by muzyka była ważną częścią szkolnych działań. Wspólny śpiew, taniec, gra na instrumentach to okazja do pokazania się z innej niż tylko uczniowskiej strony.

Wielkie podziękowania należą się panu Marcinowi, członkom jury, konferansjerom i obsłudze technicznej oraz fotografom: mamie jednego z uczniów Annie Szymańskiej oraz uczniowi Antoniemu Sztaudyngerowi.

Naszym Artystom gratulujemy i życzymy, by dalej rozwijali swoje talenty!