6 listopada 2022

Warsztaty chemiczne SU

Daria Zawiasa

Dzięki dofinansowaniu projektu przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2014-2020, w dniu 24. X 2022 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego SLO poprowadzili warsztaty pod hasłem „Akademia Młodego Chemika” dla młodzieży z Oratorium im. św. Księdza Bosko oraz z jednego z łódzkich domów dziecka.

Zajęcia podzielone były na dwie części: pokazową, z zachowaniem przepisów BHP, podczas której przeprowadzone zostały doświadczenia chemiczne: Lampa Lawa, Lokomotywa, Pasta słonia, Płonąca piana, Czara ognia oraz Ogień bez zapałek.

Zostały one wykonane w formie przystępnej i ciekawej dla Młodzieży, by uświadomić jej, że chemia może być łatwa, przyjemna i kolorowa.

Druga część - integracyjna obejmowała poczęstunek i wspólne oglądanie krótkiego filmu o życiu polskiej noblistki, Marii Skłodowskiej - Curie.

Całe wydarzenie było inicjatywą Samorządu Uczniowski 2021/22, który postanowił zgłosić projekt do programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, organizowanego przez Łódzki Akcelerator Obywatelski.

Fundatorom bardzo dziękujemy za przekazane nam środki, a Młodzieży uczestnictwo w zajęciach.

Dziękujemy też naszym Nauczycielkom: Pani Darii Zawiasie i Agnieszce Janowiec - Blicharskiej, które pomogły nam w realizacji niniejszej inicjatywy.

Daria Zawiasa