Artur Partyka w naszej szkole

Maciej Drewniak

6 marca 2024 r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Olimpijczyka. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził jeden z polskich olimpijczyków Artur Partyka.

Dzięki tej wizycie mogliśmy osobiście podziękować Panu Arturowi za jego pasję, zaangażowanie i imponujące osiągnięcia na najważniejszych arenach sportowych świata.

Podczas godzinnego spotkania opowiedział on nam o swojej karierze sportowej, o drodze, którą musiał przebyć, aby trafić na sam szczyt oraz zasmakować marzenia niejednego sportowca, czyli stanąć na podium olimpijskim.

Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, w zasadzie na dowolny temat; jedna z uczennic zapytała się nawet o ulubiony gatunek muzyczny Pana Artura. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się z jakimi poświęceniami musi zmagać się osoba dążąca na sam szczyt kariery sportowej oraz ile wysiłku i ciężkiej pracy trzeba włożyć, aby stanąć na szczycie.

Spotkanie to było zorganizowane przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z Panem Arseniuszem Bojanowskim.

Maksymilian Jankiewicz Przewodniczący SU SLO

Artur Partyka. (fot. Amelia Szymańska)
Rozpoczęcie spotkania z Arturem Partyką. Prowadził je Samorząd SLO. (fot. Amelia Szymańska)
Spotkaniu towarzyszyła prezentacja przygotowana przez Samorząd SLO. (fot. Amelia Szymańska)