6 czerwca 2022

Finalista 26 OKWB w Niepokalanowie!

Andrzej Kurto

W dniach 30-31 maja br. odbył się finał 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wśród 123 finalistów (po 3 osoby z każdej diecezji) znalazł się również nasz kolega Paweł Grabowicz uczeń klasy 3c SLO, który zakwalifikował się do wielkiego finału dzięki zajęciu 2 miejsca w archidiecezji łódzkiej. Opiekunem Pawła był ks. Andrzej Kurto SDB.

Paweł zdobył 82 na 90 możliwych punktów, co niestety nie pozwoliło mu na znalezienie się w gronie 7 laureatów. Szkoda, tym bardziej że Pawłowi, do pełni szczęścia zabrakło tylko 2 punktów.

Znalezienie się naszego ucznia w pierwszej dziesiątce największych w Polsce znawców Księgi Jeremiasza, Listów św. Piotra, a także słownika biblijnego jest Jego – ale i naszej szkolnej społeczności – wielkim sukcesem. Gratulujemy i dziękujemy za rozsławienie naszej szkoły.

Podczas pobytu uczestnicy spotkali się m.in. z Janem Sobierajskim reżyserem filmu „Powołany” oraz s. Michaelą Rak założycielką i dyrektorką pierwszego stacjonarnego hospicjum na Litwie. Ponadto odbył się koncert zespołu „Jak najbardziej”, a także wspólne zwiedzanie muzeum prowadzonego przez tamtejszych ojców franciszkanów. Każdy z finalistów otrzymał nagrodę za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że być może i w przyszłym roku Paweł wystartuje w kolejnej edycji konkursu i w myśl zasady do trzech razy sztuka zostanie jego laureatem. Liczymy także na to, że sukces Pawła zachęci większe grono naszych koleżanek i kolegów do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie.

Na koniec warto wspomnieć, że Paweł Grabowicz – oprócz tytułu finalisty OKWB – zdobył również 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w kategorii praca literacka. W połowie czerwca odbędzie się w Lublinie gala podczas, której laureaci - a wśród nich i Paweł – zostaną uroczyście wyróżnieni i nagrodzeni. Po gali ukaże się relacja na naszej stronie internetowej z tego wydarzenia.