4 kwietnia 2022

Finał OTK 2022 w Płocku

Maciej Drewniak

W dniach 31.03-2.04. 2022 roku w Płocku odbył się finał XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 82 uczestników z całej Polski. Archidiecezję łódzką reprezentowali Barbara Piotrowicz, uczennica naszego liceum z klasy IIb oraz Paweł Szlachciński z I LO w Łodzi.

Temat tegorocznej XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej brzmiał „Oblicza miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.

Podczas uroczystego rozpoczęcia przywitano uczestników i opiekunów olimpiady. Pełnomocnik Komitetu Głównego OTK, ks. dr Grzegorz Zakrzewski przybliżył miejsce finału – miasto Płock.

Podczas pierwszego etapu finału, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku, uczniowie rozwiązywali zadania testowe. Po zakończonych zmaganiach konkursowych uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli na zwiedzanie Płocka. Wieczorem wszyscy wzięli udział w pięknym koncercie płockiego zespołu „Strefa SERCA”.

W sobotę 2 kwietnia, podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, ogłoszonych zostało 10 laureatów OTK Płock 2022, którzy następnie wzięli udział w drugim etapie finału – części ustnej. Na jego podstawie zostali wyłonieni zwycięzcy. Ostatnim elementem finału było uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Barbara Piotrowicz