13 lutego 2024

Wielki Post 2024

Maciej Drewniak

W Środę Popielcową (14 lutego) rozpoczynamy Wielki Post 2024. Warto przemyśleć jak dobrze i owocnie przeżyć ten czas. Oto kilka propozycji:

• Garść przydatnych i jednocześnie podstawowych informacji o Wielki Poście. Gorąco zachęcam do lektury (do pobrania w PDF poniżej).
  • Codzienne Msze św. o 7.30 (od poniedziałku do piątku) w naszej kaplicy szkolnej.
  • Postanowienie wielkopostne.
  • Drogi krzyżowe w piątki i Gorzkie żale w niedziele - naszych kościołach parafialnych.
  • Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2024
  • „Podaj dłoń dzieciom z Sierra Leone” - W Wielkim Poście 2024 proponujemy bardzo konkretną formę jałmużny poprzez wsparcie finansowe dzieci i młodzieży z domu Don Bosco Fambul w Sierra Leone. Zachęcamy, by wykorzystać różne formy, które zaangażują uczniów i ich rodziny, np. kiermasz, taca w czasie nabożeństw wielkopostnych czy zbiórki w klasach.
  • Zdrapka Wielkopostna (zdrapkawielkopostna.pl).

Wielki Post - podstawowe informacje