Jolly Phonics - język angielski dla najmłodszych

Dla kogo:
Kiedy i gdzie:
Klasa 2c - poniedziałek 13.40 - 14.25, Klasa 2b - poniedziałek 14.30 - 15.15, Klasa 2a - środa 13.40 - 14.25, Klasa 3b - środa 14.30 - 15.15, Klasa 3a - czwartek 14.00 - 14.45
Opis:

Jolly Phonics stosuje fonetyczną metodę nauczania czytania w wersji syntetycznej. Oznacza to, że w nauczaniu wychodzi się od fonemu i jej symbolu – litery, i uczy się dzieci łączenia fonemów i liter w wyrazy. Pierwszym krokiem jest więc zawsze fonem i litera, dopiero po ich połączeniu pojawia się wyraz. Dzięki tej metodzie można nabyć podstawy umiejętności czytania, czyli zdolność dekodowania wyrazów. Jolly Phonics to świetna propozycja wprowadzania dzieci w świat pisma, stosowana z powodzeniem w nauczaniu najmłodszych dzieci.

Nauczyciel prowadzący:
Rafał Gajec