4 stycznia 2021

Zakończyliśmy projekt Razem dla Edukacji

Marcin Paździor

Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

W latach 2019/2020 nasze liceum wspólnie z Gimnazjum Adama Mickiewicza w Wilnie realizowało projekt Razem dla Edukacji współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. Regiony zakorzenione – regiony wykorzenione – miejsca ważne dla naszej historii. Wilno-Łódź. W realizacji projektu wspierał nas Podlaski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Z uwagi na pandemię nie był możliwy wyjazd naszej młodzieży do Wilna, udało się zrealizować drobną część zaplanowanego programu na rok 2020: został doprowadzony do końca konkurs fotograficzny, zrealizowano warsztaty kulinarne - uczniowie przygotowali łódzką zalewajkę oraz wileńskie dania świąteczne. Podczas wspólnego spotkania online odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego oraz lekcja języka polskiego pt. Zapoznanie się z życiem wileńskim Tadeusza Konwickiego. W spotkaniu online uczestniczyli wszyscy zaangażowani uczniowie z Łodzi i Wilna.

Mamy nadzieję w jakiejś formie kontynuować naszą współpracę.