9 lutego 2020

Obóz dla aktywnych - Grecja 2020

Piotr Drzewiecki

Zapraszamy naszych uczniów na obóz dla aktywnych w pięknej i słonecznej Grecji! Wyjazd wypełniony będzie kąpielami i pobycie na najszerszej piaszczystej plaży Riwiery Olimpijskiej z widokiem na mityczny Olimp, wycieczkami po okolicznych atrakcjach, w tym rejsem na przepięknie położoną wyspę Skiathos czy wspinaczkę na Meteory, czyli greckie klasztory usiane wśród wzgórz! A do tego dużo odpoczynku i zabawy po całym roku szkolnym!

ZAPISY z zaliczkami zakończone. Lista zamknięta!

Obóz dla uczniów SLO oraz uczniów klas ósmych SSP (w miarę dostępności miejsc, także dla absolwentów!)

NEI PORI

Nowoczesny kurort na Riwierze Olimpijskiej, między Katerini a Larissą, ok. 100 km na południe od Salonik. Głównym atutem jest doskonała szeroka, piaszczysta plaża. Zejście do morza jest łagodne, dno piaszczyste, pozbawione skał i towarzyszących im zazwyczaj jeżowców. Miasteczko posiada pełną infrastrukturę turystyczną z tawernami i sklepami. Na plaży liczne bezpłatne boiska i inne atrakcje. Plaża w Nei Pori to najszersza piaszczysta plaża na Riwierze Olimpijskiej z widokiem na mityczny Olimp!

Zakwaterowanie:

Vila ELISABETH oddalona jest 150 m od plaży, nieopodal centrum miasteczka. Uczestnicy będą gościć w  dużych, przestronnych i komfortowych apartamentach od 2 do 6 osób.  Wszystkie apartamenty mają w pełni wyposażony aneks kuchenny i klimatyzację w każdej sypialni (klimatyzacja w cenie). Villa Elisabeth oferuje swoim gościom bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, wygodny parking, dziedziniec z meblami ogrodowymi i grillem.

Wyżywienie:

Wyżywienie trzy razy dziennie. Śniadania, lunch i obiadokolacja, pakiet na drogę powrotną.

Cena: 2190zł + 60 Euro

Termin:

3 sierpnia – 14 sierpnia 2020 roku

KONIECZNY DOWÓD LUB PASZPORT !

• Dzień 1-2:

Zbiórka w godzinach porannych. Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Węgry, Serbię i Macedonię. Przyjazd do Nei Pori w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie. Obiadokolacja, spacer po okolicy.

• Dzień 3-10: Pobyt, realizacja programu:

- Kąpiele morskie i słoneczne, zawody pływackie pod okiem ratownika,

- Zajęcia ruchowe (ringo, frisbee, piłka wodna), konkursy, quizy

- Warsztaty taneczne

- Zwiedzanie miasta, spacery po plaży i okolicy

- Wycieczki: (Bogaty pakiet wycieczek w cenie!)

METEORY – niesamowity widok i zwiedzanie monastyrów zawieszonych między ziemią,
a niebem. Po drodze planowany jest postój w Dolinie Tembi i zwiedzanie wykutego w skale kościoła św. Paraskiewi, a także wizyta w prawdziwej wytwórni ikon, połączona z pokazem metod ich produkcji.

SKIATHOS – całodniowy rejs statkiem to wiele niezapomnianych wrażeń podczas zabawy na pokładzie, połączonej z nauką jednego z najpopularniejszego tańców greckich– zorby. Zwiedzanie miasteczka oraz plaży Koukounaries, gdzie będzie czas na relaks, kąpiele wodne
i słoneczne. Plaża ta jest szczególna ze względu na piasek, który w przepiękny sposób odbija promienie słoneczne za sprawą zawartej w nim miki. Statkowi zwykle towarzyszą skaczące delfiny.

PALEOS PANTELEIMONAS - Wioska ulokowana jest na stokach masywu Olimpu i jest żywym skansenem. Rozciąga się z niej piękna panorama, a tradycyjna grecka zabudowa i rosnące pomiędzy nią stare ponad 300 letnie platany tworzą niespotykaną atmosferę.

KOKKINO NERO – celem głównym wycieczki jest nurkowanie ze sprzętem ABC w skalistej zatoczce oraz skoki do wody pod okiem ratownika. Ponadto urządzimy wycieczkę dzikimi ścieżkami w poszukiwaniu źródła Czerwonej Wody, od której pochodzi nazwa miejscowości.

LITOCHORO – miejscowość u stóp Masywu Olimpu. Zwiedzimy miasteczko i przejdziemy kanionem rzeki Enipeas do „Wodospadu Zeusa” i „Basenów Afrodyty". Te miejsca znajdują się w Parku Narodowym, który od 1917 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

Punkt widokowy „Stavros” na wysokości 960 m n.p.m. Widoki na całą Riwierę Olimpijską
i najwyższy szczyt masywu Olimpu – Mitikasa ( 2917m.n.p.m)

PLATAMONAS, LEPTOKARIA - dwa popularne kurorty riwiery olimpijskiej. Spędzimy tu dwa piękne wieczory urozmaicone m.in. niezapomnianą grą terenową.

- Dyskoteki na plaży

• Dzień 11:
    • Wykwaterowanie, wyjazd do Polski po śniadaniu.
  • Dzień 12:
    • Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

• opłata klimatyczna 10 euro/os/pobyt - płatne obowiązkowo
  • Wszelkie nie wymienione wprost świadczenia
    w punkcie „Świadczenia zawarte w cenie” są świadczeniami odrębnie płatnymi,
    w szczególności: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie bagażu

KONIECZNY DOWÓD LUB PASZPORT oraz Karta EKUZ!!!

Biuro Turystyczne „PROMYCZKI”

Wpis do rejestru
organizatorów turystyki nr 385

Nr konta 82 1050 1461 1000 0097 0680 8335

INFORMACJE DODATKOWE:

1. usługi turystyczne świadczone będą w grupie. Minimalna liczebność grupy to
40 uczestników.

2. Usługi turystyczne nie są dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

• zakwaterowanie
  • wyżywienie 3 razy dziennie, pakiet na drogę powrotną
  • transport autokarem turystycznym (dvd , klimatyzacja, barek, WC)
  • opieka doświadczonej kadry pedagogicznej i ratownika,
  • ubezpieczenie NNW i KL (50 000 euro)
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- Wycieczki fakultatywne (PŁATNE DODATKOWO):

• SALONIKI – wycieczka do stolicy regionu Macedonii. Poznamy bujną historię tego ponad 2500-letniego miasta założonego przez króla Macedończyków Kassandrai nazwanego na cześć jego żony
    - Thessaloniki, córki Filipa II i przyrodniej siostry Aleksandra Wielkiego. Cena 25 €
  • WATERGAMEPARK KARIBA - park wodny z licznymi zjeżdżalniami. Cena 20€

Zapisy: Piotr Drzewiecki, codziennie w szkole lub na maila: [email protected]

!!! Potwierdzeniem zapisu jest wpłata zaliczki najpóźniej do 6 marca 2020 - 600zł !!!

Oferta do pobrania poniżej w dokumentach.

oboz-dla-aktywnych-grecja-2020.pdf