3 listopada 2019

Dzień z MasterChef

Magdalena Wiśniewska

W czwartek klasa 2d SSP miała okazję wykazać się swoim talentem kulinarnym podczas zajęć MasterChef. Uczniowie zapoznali się z obsługą podstawowych sprzętów kuchennych oraz zasadami bhp. Celem zajęć było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy odkryli, że wolny czas można spędzić przyjemnie z dala od telewizora i komputera. Młodzi kucharze z zapałem dobierali składniki, mieszali i przyprawiali. Na koniec zajęć odbyła się degustacja. Uczniowie podeszli do swoich zadań poważnie, sprawnie przygotowali potrawy, które nie tylko były pyszne ale i zdrowe.  Podczas zajęć nie zabrakło miłej atmosfery i dobrego humoru.