2 listopada 2019

Noc Świętych 2019

Maciej Drewniak

W czwartek wieczorem, 31 października, w Archikatedrze Łódzkiej odbyła się 9 Noc Świętych.

W tym roku tematem przewodnim było hasło “Pasja kluczem do świętości”. Podczas spotkania zostały przedstawione trzy postacie, które w swoim życiu kierowały się pasją, a dzięki niej równocześnie przybliżały do Boga: Carlo Acutis, Alberto Marvelli i Brat Roger.

Wieczór wypełniał śpiew i modlitwa. Był czas zarówno na krótką pantomimę jak i na adorację. W wydarzeniu wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły, niektórzy byli także zaangażowani w przygotowanie i posługę na spotkaniu.

Noc Świętych jest bardzo dobrym czasem przygotowania się na Uroczystość Wszystkich Świętych i pozwala ją potem prawidłowo świętować.

Maria Gruszczyńska