29 października 2019

Season Festival, czyli pory roku na wybiegu.

Magdalena Wójcik

Dzisiejszego dnia w klasie 2a SSP odbył się pokaz mody - Season Festival 2019.

We wtorek 29 października w auli szkolnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na wybiegu pojawiły się fantastyczne, choć dopiero początkujące modelki.  Dziewczynki z klasy 2a SSP przyniosły tego dnia stroje odpowiadające poszczególnym porom roku: płaszcze, kurtki, peleryny, kalosze, a nawet słomkowe kapelusze i korale. Było to zwieńczenie wielodniowej pracy dziewczynek nad poznawaniem nazw pór roku, miesięcy oraz elementów garderoby. Najważniejsze jednak było to, że całe wydarzenie odbyło się w języku angielskim, co wniosło w całą imprezę wiele radości. Na pokazie dziewczynki prezentowały samodzielnie skomponowane ubrania, a następnie opisały je w języku angielskim. Występ przed widownią oraz przemawianie w języku obcym do mikrofonu może wydawać się trudne ale dziewczynkom udało się przełamać tremę. Dzieci prezentujące najnowszą kolekcje wiosennej, letniej, jesiennej oraz zimowej mody z wielkim zaangażowaniem  spacerowały po wybiegu kołysząc się w rytm  muzyki.  Przechadzały się w rytmie muzyki, jak prawdziwe modelki, pokazując wszystkim jak należy ubierać się w słoneczne, deszczowe czy zimowe dni. Gratulujemy odwagi i zasłużonych braw!

Magdalena Wójcik