18 października 2019

Spotkanie z Prezydentem RP z okazji 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów

Maciej Drewniak

Z okazji 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów odbyło się wyjątkowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i jego małżonką

Na spotkaniu był obecny Przełożony Generalny Salezjanów ks. Ángel Fernández Artime, przełożony warszawskiej Inspektorii pw. św. Stanisława Kostki ks. Tadeusz Jarecki oraz salezjanie i młodzież z placówek tejże Inspektorii. Byli tam również dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

W swoim wystąpieniu pan Prezydent powiedział m.in.: "To piękne 100 lat historii – wielkiego dzieła, które Towarzystwo Salezjańskie realizuje w Rzeczypospolitej.  To wielkie dzieło modlitwy, ale przede wszystkim w tej modlitwie – edukacji, wychowania i pomocy młodzieży. Wychowania bardzo mądrego – takiego właśnie, jakie młodzieży jest potrzebne. Z jednej strony – wiara, dyscyplina i nauka, ale z drugiej – także sport jako bardzo ważny element budowania osobowości, element rozwoju młodego człowieka."

Relacja z tego spotkania na stronie: www.prezydent.pl