6 października 2019

wycieczka do Warszawy i Łasku

Tadeusz Brojewski

W dniu 29 października 2019 (wtorek) odbędzie się wyjazd do Warszawy i Łasku zorganizowany z inicjatywy gen. Wiesława Kubika. W wyjeździe uczestniczyć będą uczniowie Salezjańskiego Liceum oraz młodzież klasy mundurowej    z XVIII LO w Łodzi. Wyjazd zadedykowany jest Jubileuszowi 100-lecia Województwa Łódzkiego. W trakcie wyjazdu do Warszawy, młodzież uda się pod Pomnik Robotników Przymusowych III Rzeszy oraz pod Kopiec Powstanie Warszawskiego, złożone tam zostaną kwiaty oraz zapalone znicze. Głównym celem wyjazdu jest przybliżenie młodzieży okresu okupacji w Łodzi, na terenie, której znajdowała się centrala przesiedleńcza na ulicy Łąkowej. Tysiące mieszkańców regiony łódzkiego rozdzielono od rodzin i przymusowo wysłano do III Rzeszy. W drodze powrotnej uczestnicy odwiedzą 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie na terenie lotniska będzie można obejrzeć samoloty różnego typu.

Wyjazd planowany jest w dniu 29 października o godzinie 8:30 spod szkoły autokarem z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Koszt jednorazowej wycieczki to 60 zł, przy czym Rada Rodziców naszej Szkoła zwraca połowę kosztów. Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio do mnie (sala 107). Limit miejsc jest ograniczony do 10.

Tadeusz Brojewski