1 października 2023

Różaniec w październiku - zaproszenie

Maciej Drewniak

Październik jest tradycyjnie nazywany "miesiącem różańca". Również w naszej szkole chcemy modlić się na różańcu. Dlatego zapraszamy ...

... do modlitwy różańcowej każdego dnia

... do szkolnego Koła różańcowego

To już propozycja wykraczająca poza październik: dla tych, którzy chcą nauczyć się modlitwy. Koło daje możliwość nie tylko regularnej modlitwy różańcowej, ale również modlitwy we wspólnocie. Dodatkowo jest formą pomocy tym, którzy potrzebują modlitwy.

Każde Koło różańcowe składa się z 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca, rozważając otrzymaną tajemnicę. W ten sposób całe Koło odmawia każdego dnia cały różaniec. Co dwa tygodnie osoby z Koła wymieniają między sobą tajemnice. Modlitwa w Kole będzie trwać do zakończenia roku szkolnego w czerwcu.

Dołącz do Licealnego Koła Różańcowego!

Różaniec uczy nie tylko modlitwy. Uczy panowania nad sobą, pokoju i wrażliwości. Różaniec wyrabia skupienie, otwiera serce na Boga i wlewa nadzieję. Różaniec uczy życia.