29 kwietnia 2019

Pożegnanie maturzystów 2019

Maciej Drewniak

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw uczniom klas trzecich liceum odbyło się 26 kwietnia. W ten sposób oficjalnie pożegnaliśmy najstarszych uczniów naszej szkoły.

Rozpoczęliśmy Mszą św., podczas której ks. Dyrektor Julian Dzierżak rozdał maturzystom egzemplarze Pisma Świętego. Nie jest to tylko pamiątka, ale przede wszystkim życzenie, by słowo Boże prowadziło ich w dalszym życiu.

Po Mszy św. w Auli szkolnej odbyła się część oficjalna uroczystości. Najpierw maturzyści podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom szkoły. Następnie ks. Dyrektor wraz z wychowawcami wręczył świadectwa i nagrody wyróżniającym się uczniom.

W części już nieoficjalnej uczniowie klas drugich liceum poprowadzili quiz i zabawy dla maturzystów.

Na zakończenie poszczególne klasy spotkały się w swoich salach z wychowawcami, gdzie już każdy otrzymał świadectwo szkolne.

Nie było to jednak pożegnanie ostateczne. Będą do nas wracać w maju i czerwcu na egzamin maturalny, a potem - mamy nadzieję - jako absolwenci.