8 kwietnia 2019

KONKURS SAVOIR-VIVRE - info!

Daria Zawiasa

Osoby, które się zgłosiły do konkursu "Od ignoranta do eleganta":  Etap pierwszy polega na rozwiązaniu testu online  30 kwietnia w siedzibie naszej szkoły (godzina nie wcześniej niż 10, na pewno do południa). Zapisy bezpośrednio do mnie lub na adres: [email protected]. Można przez Messenger: Daria Zet. Nawet jeśli nie uda się Wam przejść do drugiego etapu, zdobyta wiedza będzie bezcenna!:-). Bardzo proszę przesłać mi w załączniku zgodę rodziców na Wasz udział w konkursie (do pobrania ze strony konkursu) najdalej do 18 kwietnia, do południa!

Oto lista zalecanych lektur:

1. Adam Jarczyński, Z klasą na ludzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad, Znak, Kraków 2017 (i wydania następne).
  2. Marcin Przewoźniak, Joanna Jabłczyńska, Współczesny savoir-vivre dla nastolatków, Publicat, Poznań 2007 (i wydania następne).
  3. Ewa Sawicka, Savoir-vivre. Podręcznik dobrych manier, Wydawnictwo Szkolne PWN, Warszawa 2008 (i wydania następne).
  4. Małgorzata Marcjanik, Mówimy uprzejmie. Poradnik językowego savoir-vivre’u, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009 (i wydania następne).

Wszelkie szczegóły na stronie: http://zspkleszczow.pl/stronaWWW/index.php/od-ignoranta-do-eleganta-meny-glowne

Daria Zawiasa