23 lutego 2019

Obóz dla aktywnych Czarnogóra-Albania 2019

Piotr Drzewiecki

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły - od 7 klasy SSP do III klasy SLO na wakacyjny obóz do Czarnogóry i Albanii. Odwiedź z nami Bałkany! Ten piękny region przyciąga turystów burzliwą historią, wielobarwną mozaiką kulturową, pięknymi plażami, lazurowym morzem, wyśmienitą kuchnią a przede wszystkim serdecznością mieszkańców.

Nasz program na pewno spełni oczekiwania tych z Was, którzy lubią podróżować mało utartymi szlakami.  Będzie to czas na doskonały odpoczynek i poznanie Półwyspu Bałkańskiego!

Termin: 6 - 17 sierpnia 2019 r.

Zakwaterowanie: Pensjonat Palma położony, ok 250 m do plaży Vieliki Pijesak. Pokoje klimatyzowane 2,3,4, – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, czajnikiem, lodówką, TV, Wifi Internetem, balkonem lub tarasem.  Pensjonat posiada jadalnie.

Wyżywienie:

Wyżywienie trzy razy dziennie. Śniadania w formie bufetu, porcjowane  lancz i obiadokolacja.  Do lunchu i obiadokolacji podawane są napoje (soki i woda), suchy prowiant na drogę powrotną.

• Dzień 1:

Zbiórka w godzinach porannych. Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię Chorwację.

• Dzień 2:

Przyjazd do Dobrej Vody w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie. Kolacja, spacer po okolicy.

• Dzień 3-10:

Pobyt, realizacja programu:

- Kąpiele morskie i słoneczne, zawody pływackie pod okiem ratownika,

- Zajęcia ruchowe (ringo, frisbee, piłka wodna),

- Konkursy z nagrodami, kalambury, quizy,

- Zwiedzanie miasta

- Gry terenowe -  odkrywanie miasta na zasadzie wyzwań i zadań.

- Wycieczki autokarowe (pakiet 50 euro):

• Stary Bar i Stary Ulcinj – przepiękne orientalne miasta z wspaniałymi starówkami (Stary Bar słynie między innymi z najstarszego drzewa oliwnego w Europie – zobaczymy Starą Maslinę, która ma 2300 lat, a Stary Ulcinj to dawne centrum piractwa na Adriatyku, wycieczka z piknikiem
  • Albania – Szkoder, Kruja, Tirana - Szkoder - stanowisko archeologiczne z zamkiem Rozafa, Kruja - średniowieczna stolica państwa albańskiego, założona przez bohatera narodowego Albanii Gjergj Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Krui to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania. W programie warownia i Muzeum Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do stolicy Albanii - Tirany. Spacer po mieście, Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki.
  • Budwa i Kotor - Budwa należy do najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych i rozrywkowych na czarnogórskim wybrzeżu Adriatyku. Stare miasto liczące ok. 2500 lat, stanowi starówka otoczona murami obronnymi z cytadelą od strony morza. Starowka przypomina małą Wenecję.
    • Dzień 11:

Wykwaterowanie, wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię.

• Dzień 12:
      Przejazd przez Czechy. Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

• ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
    • zakwaterowanie
    • 9 noclegów, 9 śniadań, 9 obiadów oraz 9 kolacji, prowiant na drogę powrotną
    • transport autokarem turystycznym
    • opieka doświadczonej kadry i rezydenta na miejscu,
    • zajęcia z polskim ratownikiem
    • ubezpieczenie NNW (50 000 PLN) i KL (200 000 PLN)
    • 10 dni niezapomnianej zabawy!

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

• opłata klimatyczna 10 euro/os/pobyt - płatne obowiązkowo
  • Wszelkie nie wymienione wprost świadczenia
    w punkcie „Świadczenia zawarte w cenie” są świadczeniami odrębnie płatnymi,
    w szczególności: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie bagażu

KONIECZNY DOWÓD LUB PASZPORT !

WYCIECZKA FAKULTATYWNA (dla chętnych):
Rejs statkiem po największym jeziorze Czarnogóry „Skadarsko jezero”- rezerwat ryb i ptaków (długość Wynosi 50 km, a szerokość 14 km), z obiadem na statku. Jezioro stanowi naturalną granicę z Albanią.Koszt 25 €. Minimalna liczba osób 30.

Koszt obozu: 1960zł + 50 Euro (pakiet wycieczek)

Zapisy: do 8 marca wraz z wpłatą zaliczki 500zł

p. Piotr Drzewiecki ([email protected]) - od poniedziałku do piątku w szkole

Organizator: Biuro  Turystyczne PROMYCZKI, tel: 663 775 378, 509 421 581, www.btpromyczki.pl