30 kwietnia 2018

Erasmus w Rzymie

Barbara Gęsicka

W dniach 23 - 28 kwietnia uczestniczyłyśmy w kursie w ramach projektu Erasmus+, który dotyczył wykorzystania umiejętności cyfrowych w szkole. Kurs odbywał się w Rzymie.

Na początku szkolenia poznałyśmy zasady systemu RODO i jego zastosowanie w szkolnictwie. Kolejne zajęcia dotyczyły różnych rozwiązań cyfrowych w nauczaniu. Uczyłyśmy się między innymi o tworzeniu wirtualnych klas, np. na platformie Edmodo, czy materiałów z wykorzystaniem strony Canva lub Tugxedo, a także promowanie pracy swojej i szkoły przez tworzenie stron internetowych. Szczególnie zainteresowały nas możliwości wykorzystywania umiejętności cyfrowych na lekcjach, np.tworzenie prezentacji Powtoon czy klipów video dla odwróconej klasy.

Nawiązałyśmy kontakty z nauczycielami ze szkół w Ostii, w Holandii, Irlandii i na Węgrzech.

Po szkoleniu miałyśmy okazję zwiedzać Rzym i poznać lokalną kulturę.

Dominika Franoszek i Barbara Gęsicka