9 maja 2018

Matura 2018 - start!

Maciej Drewniak

Matura 2018 wystartowała! Jest to szczególnie ważny czas dla tegorocznych abiturientów naszego liceum i dla całej szkoły.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło w naszej szkole 85 uczniów, którzy pod koniec kwietnia zakończyli naukę w salezjańskim liceum. Zdają oni maturę po raz pierwszy. Oprócz nich 8 absolwentów szkoły będzie powtarzać egzamin rozszerzony z takich przedmiotów jak biologia, chemia i niemiecki.

Matura 2018 rozpoczęła się 4 maja od podstawy i rozszerzenia z języka polskiego. 7 i 8 maja odbyły się kolejno egzaminy z matematyki i języków nowożytnych. W następne dni trwać będą egzaminy pisemne rozszerzone oraz egzaminy ustne. Czas intelektualnych zmagań dla maturzystów zakończy się 21 maja.

Potem rozpoczną się długie wakacje i nieco nerwowe oczekiwanie na wyniki egzaminu dojrzałości.