24 lutego 2007

Dzień Wspólnoty - Festyn - Ostatki '2007

Administrator strony

W jednym dniu, we wtorek 20 lutego, zbiegły się trzy uroczystości. Świętowaliśmy cały dzień, by uczcić św. Jana Bosko, naszego Patrona, Księdza Dyrektora z racji imienin i zakończenie karnawału. Ilustrację tych wydarzeń można zobaczyć w galerii - zapraszamy.

FESTYN KU CZCI ŚW. JANA BOSKO

Uroczyste wspomnienie Patrona naszej Szkoły przypada w dniu 31 stycznia. Tego roku akurat odpoczywaliśmy w ramach ferii zimowych. Nie przeszkodziło nam to jednak w oddaniu mu czci i wyrażeniu naszego przywiązania do Jego osoby. Przecież każdego dnia prosimy Go o wsparcie w ramach porannej modlitwy i "Słówka na dzień dobry". Wierzymy, że wysłuchuje nas i motywuje do starannej pracy.

Tegoroczne świętowanie uroczystości Księdza Bosko polegało na zorganizowaniu Festynu. W sposób barwny i humorystyczny każda klasa prezentowała wybrany kraj świata, w którym obecna jest Rodzina Salezjańska (Salezjanie, Siostry Salezjanki, Salezjanie Współpracownicy bądź Wolontariusze). Zabawa była przednia.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Tradycja salezjańska sięgająca czasów Księdza Bosko pozwala w dniu imienin przełożonego świętować wszystkim. W ten sposób ukazuje się rodzinny charakter wspólnoty, którą tworzymy.

Imieniny Księdza Dyrektora dały impuls do takich przeżyć. Tak jak w domu (Oratorium) Księdza Bosko nie brak było radości, życzeń, uśmiechu, słodkości i prawdziwej życzliwości. Uczniowie i Pracownicy złożyli życzenia i podziękowania. Solenizant wyrażając wdzięczność za dobry klimat, który tworzymy na co dzień, prosił, aby starczyło nam wszystkim sił do dalszego wysiłku.

ZABAWA OSTATKOWA

Prawdziwa kapela przygrywała do tańca w czasie wieczornej zabawy ostatkowej. Bawili się przednio zarówno uczniowie, jak i rodzice z pracownikami Szkoły, którzy przybyli poświętować z Księdzem Dyrektorem dzień jego imienin. Zgodnie z zapowiedzią zawartą w zaproszeniu była to chyba jedna z bardziej udanych imprez.