Rusza nowy projekt Erasmus!

Miło jest nam poinformować, że właśnie rozpoczęliśmy realizację nowego projektu w ramach programu Erasmus Plus. W ubiegłym tygodniu gościliśmy koordynatorów ze szkół z Finlandii, Niemiec i Szwecji - krajów, do których będą podróżować nasi uczniowie. Prace przebiegały nad wyraz intensywnie, a wszystkie postawione wcześniej zamierzenia udało się zrealizować. Nasi goście mieli również okazję przyjrzeć się szkole i byli pod dużym wrażeniem panującej w niej atmosfery. Zwiedzili również Łódź i Warszawę.

Magdalena Pola… 04.12.2018

Słówko z gośćmi z Lyonu

Od niedzieli goszczą w naszej szkole uczniowie ze szkoły przy Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie. Goszczą ich nasi uczniowie w swoich domach, a każdego dnia spędzają cały dzień podczas różnych zajęć w szkole i poza nią. We wtorek 23 października goście modlili się wspólnie z naszymi uczniami na "Słówku".

Piotr Drzewiecki 23.10.2018

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Magdalena Wójcik 20.10.2018

Arrivederci Roma!

Wymiana klasy 3c gimnazjum z włoską szkołą z Falconary (miejscowość niedaleko Ancony) rozpoczęła się od trzydniowej wizyty w Rzymie.

Przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino włoskimi liniami Alitalia. Stamtąd pojechaliśmy na Salezjański Uniwersytet Papieski (UPS), który był naszym miejscem noclegowym i punktem wypadów na zwiedzanie Rzymu.

A zwiedziliśmy niemało: Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Panteon i wiele innych.

Na koniec powiedzieliśmy "Arrivederci Roma!" - to znaczy, że tu jeszcze wrócimy.

Maciej Drewniak 17.10.2018

Beznazwy dla gości z Francji

W poniedziałek 8 października Teatr Beznazwy zaprezentował najnowszy swój spektakl "Pan Lasu" naszym gościom z Francji.

Scenarzystką, choreografką i reżyserką przedstawienia jest absolwentka teatru Weronika Rutkowska. Pokaz przedpremierowy był specjalnie przygotowany na przyjazd młodzieży. Został miło przyjęty przez naszych gości. Na premierę zapraszamy 18 października 2018 roku na godzinę 19.00 w auli szkolnej.

Sylwia Gajewska 09.10.2018

Licealiści z Francji na Słówku

Młodzież z francuskiego Liceum Condorset w St. Quentin, którzy w tym tygodniu goszczą w naszej szkole, uczestniczyli w naszym Słówku.

Wspólnie pomodliliśmy się w ich intencji. Oni zaś przedstawili prezentację i opowiedzieli o sobie, swoim mieście i swojej szkole.

Maciej Drewniak 09.10.2018

Wymiana polsko-francuska

Wszystkich uczniów liceum zainteresowanych wzięciem udziału w wymianie kulturalno-edukacyjnej pomiędzy naszą szkołą, a międzynarodowym liceum w Saint Quentin we Francji, zapraszam na spotkanie informacyjne w dniu jutrzejszym, po 2 godzinie lekcyjnej w sali 112. Pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc!

Justyna Magnus 05.09.2017