3 maja 2022

Erasmus w Polsce

Sylwia Gajewska

W ostatnim tygodniu kwietnia gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z Portugalii i Francji, pracując razem w ramach projektu Erasmus Plus "Music and Theater at the service of multicultural dialogue: playing together to build a common European identity”.

Nasze spotkanie miało bardzo pracowity przebieg. Spędziliśmy wiele godzin w szkolnej auli, gdzie pod czujnym okiem Dominique Blessemaille trenowaliśmy wspólnie piosenki, grę na instrumentach, ustawienia teatralne i taniec.

Udało nam się podzielić z gośćmi naszym polskim jedzeniem, przygotowanym przez erasmusowych rodziców. Pokazaliśmy kawałek Łodzi. Po Księżym Młynie oprowadził nas Szymon Pański a grę po Piotrkowskiej przygotowała Dominika Włodarczyk. Portugalczycy i Francuzi mieli też okazję spotkać się z trudną, łódzką historią, czyli wysłuchali opowieści przedstawicieli Muzeum Dzieci Polskich.

Nasi goście swoją wizytę zakończyli zwiedzaniem Warszawy.

Za miesiąc finał wspólnej wymiany na francuskiej wyspie Reunion. Nie możemy się doczekać!