Wiadomości dla:

muzyka

Koncert Piosenki Świątecznej 2023

Adwent i przedświąteczny czas oczekiwania sprzyja kreatywności. Jej przejawem był niewątpliwie zorganizowany przez licealistów Koncert Piosenki Świątecznej.

Instrumenty dęte blaszane

Przez ostatnie kilka tygodni uczniowie klas piątych poznawali instrumenty dęte blaszane. Jako, że niektóre instrumenty znajdują się w sali muzycznej, uczniowie mogli przyjrzeć się im baczniej.

Erasmus w Polsce

W ostatnim tygodniu kwietnia gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z Portugalii i Francji, pracując razem w ramach projektu Erasmus Plus "Music and Theater at the service of multicultural dialogue: playing together to build a common European identity”.

Erasmus pracuje!

Napełnieni artystyczną energią przywiezioną z Portugalii pracujemy intensywnie nad naszą częścią programu. Dziś prezentujemy jedną z czterech piosenek, które zaśpiewamy. "Ufając, Janie" to utwór skomponowany przez Księdza Mariana Chaleckiego SDB do słów hymnu brewiarzowego.

Wygrana Pani Weroniki Łubisz

Z radością i uznaniem informujemy, że  Pani Weronika Łubisz otrzymała główną nagrodę w konkursie na lekcję o polskiej muzyce, organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Nauczycielka przygotowała i przeprowadziła zajęcia w swojej klasie wychowawczej, 2a SSP.