20 czerwca 2023

Wycieczka śladami Piastów 6a i 6b SSP

Dominika Włodarczyk

W dniach 14-16 czerwca b.r. klasa 6a oraz 6b SSP wybrały się na swoją wycieczkę, podsumowującą mijający rok szkolny.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Skansen Miniatur Architektonicznych, a czas popołudniowy spędziliśmy na wspólnych zabawach w ośrodku. Udało nam się zagrać w kręgle, podchody w terenie. Dzięki sprzyjającej pogodzie skorzystaliśmy z hotelowej plaży oraz nawet udało nam się zanurzyć w jeziorze.

Drugiego dnia cofnęliśmy się do początków powstania naszego państwa. Odwiedziliśmy osadę w Biskupinie, a następnie przeprawiliśmy się promem do Ostrowa Lednickiego, gdzie być może Mieszko I przyjął chrzest.

Kolejne popołudnie spędziliśmy grając, bawiąc się, odpoczywając i spędzając wspólnie czas na plaży miejskiej w Skorzęcinie.

Ostatniego dnia spacerowaliśmy po Poznaniu i jego historycznej części, a na koniec wycieczki wzięliśmy udział w bardzo ciekawych i zabawnych warsztatach lepienia rogali święto marcińskich w Rogalowym Muzeum.

Cały wyjazd minął nam szybko, w przyjemnej atmosferze i dobrych nastrojach.