18 września 2023

Ślubowanie klas pierwszych liceum 2023

Maciej Drewniak

W święto Stanisława Kostki w naszym liceum sprawowana była msza święta, podczas której klasy pierwsze złożyły ślubowanie. W ten sposób oficjalnie rozpoczęły naukę w szkole salezjańskiej.

Jest już tradycją naszej szkoły, że w święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki - klasy pierwsze liceum składają swoje ślubowanie. W ten sposób w pełni dołączają do szkolnej wspólnoty.

Msza święta odbyła się w poniedziałek 18 września na piątej godzinie lekcyjnej. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy licealne ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Byli obecni również niektórzy rodzice uczniów klas pierwszych. Liturgii przewodniczył ksiądz Dyrektor, który przyjął ślubowanie i na zakończenie wręczył uczniom przypinkę z logo szkoły – domkiem salezjańskim.

W tym roku w salezjańskim liceum rozpoczęły naukę cztery nowe klasy. W sumie 107 uczniów.

fot. Amelia Szymańska