22 czerwca 2020

Wewnętrzne egzaminy Cambridge

Magdalena Wójcik

Ostatnia sobota upłynęła uczniom klas trzecich, piątych i szóstych Salezjańskiej Szkoły Podstawowej pod hasłem wewnętrznych egzaminów Cambridge.

Na terenie naszej szkoły organizujemy egzaminy oceniane przez niezależną komisję w Wielkiej Brytanii, które dają możliwość uzyskania certyfikatu Cambridge.

Wydawnictwo i uniwersytet Cambridge przygotowują dobrze znane egzaminy FCE, CAE i CPE (tzw. First, Advanced i Proficiency) - Starters, Movers i Flyers to ich młodsze wersje, przygotowane szczególnie z myślą o najmłodszych. W prostej i przystępnej formie sprawdzają umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania. Uczniowie naszej szkoły mierzyli się z egzaminem Starters, Movers oraz Flyers.

Możliwość zapisu na kółka przygotowujące do przyszłorocznej sesji już we wrześniu :)

Magdalena Wójcik