Z ziemi włoskiej do Polski.

Po październikowym spotkaniu z naszymi włoskimi rówieśnikami, przyszedł czas aby to Oni odwiedzili nas w Polsce. W niedzielę 26 kwietnia w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się całą klasą na Dworcu Fabrycznym i z niecierpliwością oczekiwaliśmy naszych przyjaciół. Cudownej atmosferze towarzyszyły balony w kolorach flagi Włoch i oczywiście uśmiechy wszystkich uczniów. Po odebraniu mogliśmy już jechać do domów. Następny dzień rozpoczęliśmy od oprowadzenia i opowiedzenia paru słów na temat naszej szkoły. Następnie rozpoczęły się zajęcia w szkole.

Magdalena Wójcik 02.06.2019

Wizyta uczniów klas l Liceum w Örebro/Szwecja w ramach projektu Erasmus+

Ostatni tydzień spędziliśmy w pięknej, lecz deszczowej Szwecji. Nie był to tylko wyjazd turystyczny, ale czekała nasz także wytężona praca. Głównym tematem naszego projektu są „smartfony”. Podczas pobytu w Szwecji skupiliśmy się głównie na tematach prywatności i integralności w odniesieniu do korzystania ze smartfonów. Dzięki temu, że mieszkaliśmy w domach naszych szwedzkich rówieśników mieliśmy okazję poznać kulturę Szwecji. Od poniedziałku do piątku braliśmy udział w wielu warsztatach, na których przybliżono nam pojęcie prywatności w sieci.

Monika Geremek… 12.05.2019

Rusza nowy projekt Erasmus!

Miło jest nam poinformować, że właśnie rozpoczęliśmy realizację nowego projektu w ramach programu Erasmus Plus. W ubiegłym tygodniu gościliśmy koordynatorów ze szkół z Finlandii, Niemiec i Szwecji - krajów, do których będą podróżować nasi uczniowie. Prace przebiegały nad wyraz intensywnie, a wszystkie postawione wcześniej zamierzenia udało się zrealizować. Nasi goście mieli również okazję przyjrzeć się szkole i byli pod dużym wrażeniem panującej w niej atmosfery. Zwiedzili również Łódź i Warszawę.

Magdalena Pola… 04.12.2018

Słówko z gośćmi z Lyonu

Od niedzieli goszczą w naszej szkole uczniowie ze szkoły przy Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie. Goszczą ich nasi uczniowie w swoich domach, a każdego dnia spędzają cały dzień podczas różnych zajęć w szkole i poza nią. We wtorek 23 października goście modlili się wspólnie z naszymi uczniami na "Słówku".

Piotr Drzewiecki 23.10.2018

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Magdalena Wójcik 20.10.2018