22 czerwca 2021

Dzień Sportu 2021

Maciej Drewniak

We wtorek, w ostatnim tygodniu szkoły, odbył się Dzień Sportu. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w rozgrywkach sportowych w różnych kategoriach i dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, zbijaku i ... szachach.

W ostatnie dni szkoły, gdy wystawione są już wszystkie oceny, dla uczniów organizowane są różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Jeden dzień poświęcony jest zawsze na rozgrywki sportowe. Uczniowie, podzieleni na różne kategorie wiekowe, mają okazję spędzić kilka godzin na boisku grając w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, dwa ognie i inne sporty.

Organizatorami tego dnia są oczywiście nauczyciele wychowania fizycznego; pozostali pedagodzy pełnią funkcję opiekunów, kibiców i graczy.

Tegoroczny Dzień Sportu odbywał się w bardzo gorącej atmosferze i w sensie zaciętej - choć zawsze fair play - rywalizacji, ale również pogody. Dzięki Bogu, a prosiliśmy Go o to na porannym Słówku, całe przedpołudnie przebiegło w radosnej atmosferze i zakończyło się bez kontuzji.

Dodatkową atrakcją tego dnia były występy pary tanecznej Leny i Krzyśka oraz pokazy judo w wykonaniu Róży i karate, które prezentowali Adam i Filip.

Dzień Sportu 2021 - program