Szkolenie dla liderów programu #SuperKoderzy

20 sierpnia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla lokalnych liderów programu #SuperKoderzy.

Miałyśmy możliwość programowania robotów LOFI. Bawiłyśmy się wspaniale. Poznałyśmy scenariusze ścieżki tematycznej "Majsterkowicze", przetestowałyśmy wszystkie zadania i ćwiczenia. Dzięki temu już niedługo nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach uczących programowania w praktyce, rozwijających kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.

Agnieszka Gryszkalis 23.08.2019

SEKRETARIAT w wakacje

Czas pracy Sekretariatu szkoły w czasie wakacji:

• 19 sierpnia w godzinach 9.00-10.00
  • 20 sierpnia w godzinach 14.00-16.00
  • 21-30 sierpnia w godzinach 10.00-14.00.

NB.

19 i 20 sierpnia godziny są zmienione z powodu obowiązkowego szkolenia pracowników.

Można kontaktować się z nami również drogą mailową: [email protected]

Dyrektor 23.06.2019

65 i 69 lat po maturze salezjańskiej

Podczas Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego we wtorek 18 czerwca poza obecnymi uczniami naszej szkoły i kadrą pedagogiczną, obecni byli także panowie - absolwenci Szkoły Salezjańskiej, którzy 65 i 69 lat temu pisali maturę. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom.

Z kolei Medal Niepodległości od Premiera RP Mateusza Morawieckiego otrzymał ks. Zbigniew Malinowski, założyciel Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku.

Piotr Drzewiecki 22.06.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W środę 19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym. Byli obecni także rodzice uczniów.

Jan Michniewicz 19.06.2019

Pielgrzymka do Katedry 2019

We wtorek 18 czerwca uczniowie naszej szkoły przeszli do Katedry by podziękować Bogu za cały rok szkolny oraz prosić o szczęśliwe wakacje. Przed mszą uczniowie złożyli także kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II, natomiast dzień rozpoczęła modlitwa przed figurą Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na dziedzińcu szkoły.

Jan Michniewicz 18.06.2019

Gala Konkursowa 2019

Dnia 13 czerwca 2019 r. w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Łódzkiej  o godz. 12.00 odbyła się uroczysta  Gala Konkursowa stanowiąca podsumowanie konkursów wiedzy religijnej zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny w roku szkolnym 2018/19.

Spotkaniu przewodniczył ks. Marcin Wojtasik, Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Doradcy metodyczni ds. nauki religii przedstawili sprawozdania z konkursów, za które byli odpowiedzialni.

Andrzej Kurto 17.06.2019

Dzień z wychowawcą w Radio Łódź

Klasa 1 c w Dzień z Wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Radia Łódź. Bohaterem dnia był dla nas Nasz Wychowawca Pan Jan, dzięki któremu mogłyśmy zobaczyć radiowe zakamarki i poznać tajniki pracy na antenie. W drugiej części dnia wybraliśmy się do Parku Źródliska, gdzie czas upłynął nam na lodach i radosnej zabawie na placu zabaw:)

Izabela Janik 17.06.2019

Spotkanie z sędzią

W ostatnim czasie w klasie 1a miała miejsce bardzo ciekawa lekcja poświęcona wymiarowi sprawiedliwości. O pracy sędziego, adwokata, prokuratora opowiedziała nam jedna z mam naszej uczennicy, która pracuje jako sędzia. Druga część zajęć przeznaczona została na przeprowadzenie w klasie rozprawy sądowej, podczas której nasze klasowe panie adwokat i panie prokurator próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie czy jedna z dziewcząt jest winna zarzucanych jej czynów czy też nie. Uspokajamy - wszystko skończyło się dobrze. Wyrok mógł być tylko jeden: niewinna!

Agnieszka Koni… 17.06.2019

2b na rowerach

Dzień z wychowawcą, a właściwie z dwoma wychowawcami i tatusiami 2b SSP spędziła na rowerach.

Jeździliśmy po Łagiewnikach robiąc 15 km trasę! Na koniec szaleliśmy na placu zabaw w Arturówku. Było rewelacyjnie! Mamy nadzieję, że Pan Tomek z naszymi Rodzicami zorganizują nam jeszcze taki wspaniały, sportowy czas!

Sylwia Gajewska 17.06.2019