Kangur matematyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Zgłoszenia do poniedziałku 28.01.2019 u nauczycieli matematyki. Koszt udziału 9 zł.

Zofia Klepczyńska 21.01.2019

Msza klasowa z naszymi Dziadkami

Styczniowa Eucharystia była dla Najmłodszych okazją do wspólnej modlitwy za nasze Babcie i Dziadków.

20 stycznia spotkaliśmy się w jeszcze większym składzie niż zwykle. Do dzieci i rodziców klas I i II SSP dołączyli Dziadkowie. Modliliśmy się o wszelkie łaski dla Nich. Oprawę muzyczną zapewnił nam Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po Mszy śmialiśmy się wspólnie w czasie Pastorałki zwierzęcej w wykonaniu młodzieży z Teatru Beznazwy. A potem były laurki, życzenia i... wielkie uściski.

Sylwia Gajewska 20.01.2019

Najładniejsze dekoracje bożonarodzeniowe 2019

Rozstrzygnięty został Konkurs Bożonarodzeniowy 2019 na najładniej świątecznie przystrojoną klasę.

Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wybrała najładniej udekorowane klasy. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali przepiękne dekoracje w wielu salach wykonując oryginalne szopki, wieńce czy kalendarze adwentowe. Bardzo ciekawie prezentował się tort z wizerunkiem naszego patrona Księdza Bosko oraz oryginalna szopka zrobiona przez dziewczynki z klasy 4a SSP.

Maciej Drewniak 19.01.2019

Awans siatkarzy do turnieju finałowego

Chłopcy z naszej szkoły podstawowej pokazali klasę!

We czwartek pojechaliśmy na turniej do Szkoły Podstawowej nr 56 na turniej półfinałowy Mistrzostw Łodzi. Nasi mieli za sobą juz dwa wygrane turnieje i szukali szansy na historyczny sukces. W decydującym meczu salezjańscy siatkarze pokonali SP 14 w stosunku 2:1 (15:10 w decydującym tie-breaku) i tym samym mogli świętować awans do najlepszej "czwórki" w Łodzi!

Mateusz Kacprz… 19.01.2019

Mistrzostwa Łodzi w Szachach Klasycznych

W dn. 27-31 grudnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Szachach Klasycznych w kategorii Juniorów. W zawodach wziął udział Michał Jędrzejczak – uczeń Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z klasy VII B. Po długich sportowych zmaganiach Michał ostatecznie zajął II miejsce. Gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów!

Artur Zienczyk 08.01.2019

Kolęda szkolna 2019

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w nowym roku kalendarzowym 2019 rozpoczęliśmy od kolędy szkolnej - czyli modlitwy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników w rozpoczętym roku.

Kolęda to już tradycja w naszej szkole. Jest to nie tylko forma modlitwy, ale również okazja do przypomnienia sobie w jaki sposób przyjąć kapłanów, którzy w tym czasie odwiedzają domy parafian z wizytą duszpasterską.

Maciej Drewniak 07.01.2019

Orszak Trzech Króli 2019

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, czyli miejskich obchodach uroczystości Objawienia Pańskiego. Część z nich wcieliła się w role orszaków jednego z Trzech Mędrców, a część w anioły i diabły.

Piotr Drzewiecki 06.01.2019

Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika

Z inicjatywy rodziców uczniów naszego liceum będzie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora szkoły, który zmarł we wrześniu 2018 r.

Msze będą odprawiane w kaplicy szkolnej lub w kościele parafialnym pw. Wspomożycielki Wiernych w Łodzi, przy ul. Wodna 34.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Poniżej zamieszczamy rozkład Mszy gregoriańskiej z podaniem dat i godzin.

Maciej Drewniak 04.01.2019