Wspomnienia – FLACHAU 2019.

W piątek 8.02.2019r wyjechaliśmy w daleką podróż do Flachau w Austrii. Po przyjeździe na miejsce w sobotę około godziny 14:00, zmęczeni zaczęliśmy rozpakowywać walizki w pokojach i wygłodzeni czekaliśmy na kolację.

Arseniusz Bojanowski 19.02.2019

Tydzień Języków Obcych 2019

W dniach 4-9.02.2019 w naszej szkole odbył się festiwal języków obcych. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół: podstawowej, gimnazjum, liceum.

Jan Michniewicz 07.02.2019

Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

SLALOM GIGANT

Wisła Stożek 1 - 4 marca 2019 roku

Zawody odbędą się 4 marca 2019 roku (poniedziałek) na stokach
Ośrodka Narciarskiego Wisła „Stożek”

Zgłoszenia przyjmowane będą do  piątku 8  lutego 2019 r.  do godz. 15.00
u pana mgr M. Sokołowskiego tel.509 144 558

Maciej Sokołowski 05.02.2019

Nagroda zrealizowana

Klasa 2c SLO ex aequo z klasą 1b SLO zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najładniej ozdobioną świątecznie salę.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z nagrody od Rady Rodziców - fundusze wystarczyły na dwie godziny przedniej zabawy w kręgielni.

Dziękujemy!

Daria Zawiasa 04.02.2019

Praktyki naukowe 24 stycznia Politechnika Łódzka

W czwartek 24.01.2019 ponownie odwiedziliśmy Politechnikę Łódzką  - pracownię zajmującą się drukiem 3D. Zajęcia pozwoliły nam zobaczyć z bliska, co to jest ten druk 3D, jak to się robi, począwszy od przygotowania modelu aż do wykonania wydruku.

Henryk Czekalski 04.02.2019

Dzień Zdrowia 2019 - fotorelacja

Pierwszego lutego w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia. W godzinach przedpołudniowych zorganizowano następujące zajęcia:

• Racjonalne odżywianie-warsztaty (klasy 4 SSP)
  • Stres- wróg czy sprzymierzeniec-warsztaty (klasy 5 SSP)
  • "Nie spal się na starcie"- warsztaty (klasy 6 SSP)
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna- instruktaż (klasy 7,8 SSP)
  • Alkogogle i narkogogle (klasy 3 SG)
  • Prelekcja na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa (klasy 1, 2 SLO)
  • Uzależnienia- wykład (klasy 1 SLO)
Jan Michniewicz 04.02.2019

IV. Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego

W piątek (25.01.2019 r.) na godzinie wychowawczej odbyły się IV Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego. Podczas obrad posłowie pracowali nad 5 projektami uchwał oraz Sejm wysłuchał 2 pytania posłów do Samorządu Uczniowskiego.

1. Projekt uchwały o montażu pisuarów w toalecie męskiej na piętrze licealnym-projekt posła Gabriela Peryta (odrzucone przez sejm)

2. Projekt uchwały o przywróceniu kanapek „fitness” na piętrze licealnym do automatu z kanapkami-projekt poseł Mai Nowickiej (przyjęte przez Sejm)

Piotr Drzewiecki 03.02.2019

Dzień Patrona 2019

W uroczystość św. Jana Bosko w naszej szkole obchodziliśmy dzień patrona. Rozpoczęło ją podpisanie aktu notarialnego powołującego fundację "Valdocco", następnie wysłuchaliśmy prezentacji o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a świętowanie zakończyliśmy mszą świętą sprawowaną przez Księdza Inspektora Andrzeja Wujka i naszych kapłanów.

Piotr Drzewiecki 31.01.2019

Klasa 2b SLO na lodowisku

W ramach klasowej wycieczki integracyjnej oraz przygotowań do zimowej olimpiady, klasa 2b liceum wybrała się na lodowisko.

Wyjście odbyło się 29 stycznia, czyli w okolicznościach bardzo niesprzyjających: środek zimy, koniec 1. semestru, a dodatkowo konieczność opuszczenia kilu ważnych lekcji; całe szczęście będzie można je uzupełnić we własnym zakresie lub nadrobić w najbliższym możliwym terminie.

Maciej Drewniak 30.01.2019