Trasy drogi krzyżowej na rekolekcje dla SLO 2019

Trasy drogi krzyżowej podczas rekolekcji wielkopostnych dla liceum (SLO), w dniu 15 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zakończenie najpóźniej o godz. 10.15.

W pierwszym dniu rekolekcji dla SLO odbędą się drogi krzyżowe w małych 15-osobowych grupach. Z każdą z grup będzie szedł nauczyciel. Stacje i rozważania do nich będą odczytywać uczniowie. Każda grupa będzie szła swoją trasą. Poniżej, w poniedziałek rano, pojawią się linki do Google Maps z wyznaczonymi trasami.

Maciej Drewniak 11.04.2019

Mistrz Kibicowania

W niedzielę 7.04 wzięliśmy udział w konkursie Mistrz Kibicowania na DOZ Maratonie. Starsi podawali maratończykom wodę  natomiast najmłodsi przebrali się za superbohaterów i zagrzewali biegnących do walki.

Julia Wódka 09.04.2019

Laureaci konkursu FASCYNUJĄCA FIZYKA

Miło nam poinformować, iż piątka uczniów z klas trzecich gimnazjum naszej szkoły: Gabrysia Górska, Witek Formański, Kamil Abendroth, Sergiusz Raf i Ignacy Szefliński, została finalistami czteroetapowego konkursu Fascynująca Fizyka, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Konkurs ten ma za zadanie zachęcić uczniów szkół gimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką doświadczalną oraz zastosowaniem poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych).

Zofia Ziółkowska 08.04.2019

VI. Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego

W piątek (29.03.2019 r.) odbyły się VI Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego. Na 23 posłów obecnych było 20 posłów, którzy pracowali nad 4 projektami uchwał :

1. projekt uchwały o kupnie nowego zegara na halę sportową = p. Mateusz Kurpesa (Sejm przyjął projekt)

Piotr Drzewiecki 03.04.2019

Uczeń naszego liceum w finale olimpiady teologicznej

Uczeń naszego liceum, Jakub Bakalarz, zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału Olimpiady Teologii Katolickiej. Dzięki temu, wraz dwoma innymi licealistami z archidiecezji łódzkiej, mogliśmy uczestniczyć w finale tej olimpiady na Górze św. Anny w dniach 28-30 marca.

Maciej Drewniak 31.03.2019