Kangur matematyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Zgłoszenia do poniedziałku 28.01.2019 u nauczycieli matematyki. Koszt udziału 9 zł.

Zofia Klepczyńska 21.01.2019

Najładniejsze dekoracje bożonarodzeniowe 2019

Rozstrzygnięty został Konkurs Bożonarodzeniowy 2019 na najładniej świątecznie przystrojoną klasę.

Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wybrała najładniej udekorowane klasy. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali przepiękne dekoracje w wielu salach wykonując oryginalne szopki, wieńce czy kalendarze adwentowe. Bardzo ciekawie prezentował się tort z wizerunkiem naszego patrona Księdza Bosko oraz oryginalna szopka zrobiona przez dziewczynki z klasy 4a SSP.

Maciej Drewniak 19.01.2019

Kolęda szkolna 2019

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w nowym roku kalendarzowym 2019 rozpoczęliśmy od kolędy szkolnej - czyli modlitwy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników w rozpoczętym roku.

Kolęda to już tradycja w naszej szkole. Jest to nie tylko forma modlitwy, ale również okazja do przypomnienia sobie w jaki sposób przyjąć kapłanów, którzy w tym czasie odwiedzają domy parafian z wizytą duszpasterską.

Maciej Drewniak 07.01.2019

Praktyki naukowe 13 grudnia 2018 PŁ

13 grudnia 2018 roku byliśmy na zajęciach w Katedrze Technologii Materiałowych i Systemów Produkcji Wydziału Mechanicznego P.Ł.

Podczas zajęć mogliśmy z bliska i w praktyce zobaczyć cały proces technologiczny związany z  powstawaniem odlewu różnych przedmiotów, zarówno użytkowych takich jak części maszyn jak też i artystycznych, przeznaczonych raczej „do oglądania”.

Henryk Czekalski 05.01.2019

Jarek Kozioł nagrodzony stypendium Prezydenta Miasta Łodzi

Jarosław  Kozioł, uczeń klasy 1A naszego liceum, otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla najzdolniejszych uczniów. Jest to ogromny sukces Jarka, tym bardziej, że stypendium w ramach programu „Mia100 Zdolnych” Jarek otrzymał powtórnie.

Anna Suchodolska 05.01.2019

Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika

Z inicjatywy rodziców uczniów naszego liceum będzie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora szkoły, który zmarł we wrześniu 2018 r.

Msze będą odprawiane w kaplicy szkolnej lub w kościele parafialnym pw. Wspomożycielki Wiernych w Łodzi, przy ul. Wodna 34.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Poniżej zamieszczamy rozkład Mszy gregoriańskiej z podaniem dat i godzin.

Maciej Drewniak 04.01.2019

Czas Bożego Narodzenia

Okres Bożego Narodzenia to drugi (po Adwencie) i jednocześnie najkrótszy okres w roku liturgicznym. Jest to jednak bardzo ważny czas w Kościele.

W okresie Bożego Narodzenia Kościół wspomina i rozważa przede wszystkim tajemnicę Wcielenia. Mówi ona o tym, że Bóg, aby nas zbawić, sam staje się człowiekiem. Przychodzi na świat jako bezbronne i delikatne dziecko, aby pokazać, jak bardzo nas kocha i że nie musimy się Go bać. Tajemnica Wcielenia to jedna z największych tajemnic naszej wiary.

Maciej Drewniak 24.12.2018