Wycieczka do KWB Bełchatów

W słoneczny poniedziałek 15 kwietnia klasy 3A i 3D gimnazjum wybrały się na terenową lekcję geografii do Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów". Podczas wizyty w największej kopalni odkrywkowej w Polsce, uczniowie poznali historię powstania węgla w regionie bełchatowskim, możliwości eksploatacji złoża, a także plany na wykorzystanie terenów pokopalnianych po zakończeniu wydobycia surowca. Następnie zjechali do samej odkrywki, gdzie z bliska zobaczyli pracę ogromnych koparek, które 24 godziny na dobę wybierają węgiel, a także zwałowarki, która układa nadkład nad terenem kopalni.

Piotr Drzewiecki 17.04.2019

Egzamin gimnazjalny 2019

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019; egzamin szczególny, bo ostatni. Przystąpiło do niego 141 uczniów naszego gimnazjum.

Pierwszego dnia, 10 kwietnia, uczniowie zdawali testy z historii i polskiego. Drugi dzień poświęcony był przedmiotom matematyczno-przyrodniczym. W trzecim dniu odbędą się egzaminy z języków obcych.

Jan Michniewicz 11.04.2019

Mistrz Kibicowania

W niedzielę 7.04 wzięliśmy udział w konkursie Mistrz Kibicowania na DOZ Maratonie. Starsi podawali maratończykom wodę  natomiast najmłodsi przebrali się za superbohaterów i zagrzewali biegnących do walki.

Julia Wódka 09.04.2019

Pielgrzymka gimnazjalistów do Czerwińska 2019

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie klas trzecich SG udali się w historyczną, bo ostatnią w historii szkoły, pielgrzymkę gimnazjalistów do Czerwińska. Była to okazja do zawierzenia Matce Bożej czekających ich egzaminów i wyboru dalszej drogi edukacji.

Piotr Drzewiecki 08.04.2019

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych 2019

Trzeciego kwietnia 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się wręczenie dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Dyplomy laureatom wręczał Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Anna Suchodolska 08.04.2019

Laureaci konkursu FASCYNUJĄCA FIZYKA

Miło nam poinformować, iż piątka uczniów z klas trzecich gimnazjum naszej szkoły: Gabrysia Górska, Witek Formański, Kamil Abendroth, Sergiusz Raf i Ignacy Szefliński, została finalistami czteroetapowego konkursu Fascynująca Fizyka, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Konkurs ten ma za zadanie zachęcić uczniów szkół gimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką doświadczalną oraz zastosowaniem poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych).

Zofia Ziółkowska 08.04.2019

VI. Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego

W piątek (29.03.2019 r.) odbyły się VI Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego. Na 23 posłów obecnych było 20 posłów, którzy pracowali nad 4 projektami uchwał :

1. projekt uchwały o kupnie nowego zegara na halę sportową = p. Mateusz Kurpesa (Sejm przyjął projekt)

Piotr Drzewiecki 03.04.2019

Sukces drużyny koszykarzy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Po meczach rundy finałowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbywały się 26 i 28.03.2019r., koszykarze z naszej Szkoły ostatecznie zajęli IV miejsce w turnieju.

Skład:
1. Mateusz Auguściński