Kangur matematyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Zgłoszenia do poniedziałku 28.01.2019 u nauczycieli matematyki. Koszt udziału 9 zł.

Zofia Klepczyńska 21.01.2019

Najładniejsze dekoracje bożonarodzeniowe 2019

Rozstrzygnięty został Konkurs Bożonarodzeniowy 2019 na najładniej świątecznie przystrojoną klasę.

Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wybrała najładniej udekorowane klasy. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali przepiękne dekoracje w wielu salach wykonując oryginalne szopki, wieńce czy kalendarze adwentowe. Bardzo ciekawie prezentował się tort z wizerunkiem naszego patrona Księdza Bosko oraz oryginalna szopka zrobiona przez dziewczynki z klasy 4a SSP.

Maciej Drewniak 19.01.2019

Kolęda szkolna 2019

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w nowym roku kalendarzowym 2019 rozpoczęliśmy od kolędy szkolnej - czyli modlitwy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników w rozpoczętym roku.

Kolęda to już tradycja w naszej szkole. Jest to nie tylko forma modlitwy, ale również okazja do przypomnienia sobie w jaki sposób przyjąć kapłanów, którzy w tym czasie odwiedzają domy parafian z wizytą duszpasterską.

Maciej Drewniak 07.01.2019

Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika

Z inicjatywy rodziców uczniów naszego liceum będzie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora szkoły, który zmarł we wrześniu 2018 r.

Msze będą odprawiane w kaplicy szkolnej lub w kościele parafialnym pw. Wspomożycielki Wiernych w Łodzi, przy ul. Wodna 34.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Poniżej zamieszczamy rozkład Mszy gregoriańskiej z podaniem dat i godzin.

Maciej Drewniak 04.01.2019

Czas Bożego Narodzenia

Okres Bożego Narodzenia to drugi (po Adwencie) i jednocześnie najkrótszy okres w roku liturgicznym. Jest to jednak bardzo ważny czas w Kościele.

W okresie Bożego Narodzenia Kościół wspomina i rozważa przede wszystkim tajemnicę Wcielenia. Mówi ona o tym, że Bóg, aby nas zbawić, sam staje się człowiekiem. Przychodzi na świat jako bezbronne i delikatne dziecko, aby pokazać, jak bardzo nas kocha i że nie musimy się Go bać. Tajemnica Wcielenia to jedna z największych tajemnic naszej wiary.

Maciej Drewniak 24.12.2018

Jasełka 2018

Teatr Beznazwy tradycyjnie już w czasie spotkań wigilijnych zaprezentował jasełka.

Tegoroczny spektakl opierał się na pokazaniu dwóch światów: tego, w którym liczą się tylko prezenty i tego duchowego. Mamy nadzieję, że to, co duchowe przemieni nasze życie i przypomni, że w święta chodzi przede wszystkim o Narodzenie Chrystusa. Tego sobie i Wam życzymy!

Ekipa gimazjalno - licealna zaprezentowała się w czwartek 20 grudnia pod egidą Sylwii Gajewskiej. Grupa z podstawówki wystąpiła w piątek 21 grudnia, a przedstawienie przygotowała Dominika Ślifierska.

Sylwia Gajewska 22.12.2018

Film o Szkole Salezjańskiej zrealizowany przez Telewizję TOYA

Zobacz Szkołę Salezjańską z niezwykłej perspektywy!

Film przygotowany przez Telewizję TOYA i zrealizowany przy pomocy drona, pokazuje Szkołę Salezjańską z zupełnie nowej perspektywy. Profesjonalne wykonanie oraz ciekawy i kompetentny komentarz to dodatkowe atuty filmu. Nawet dla uczniów i nauczycieli będzie nowym spojrzeniem na własną szkołę.

Zapraszamy do oglądania.

Maciej Drewniak 22.12.2018