Ostatnie wiadomości z Bursy

Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika

Z inicjatywy rodziców uczniów naszego liceum będzie odprawiona Msza św. gregoriańska za śp. Jacka Janika, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora szkoły, który zmarł we wrześniu 2018 r.

Msze będą odprawiane w kaplicy szkolnej lub w kościele parafialnym pw. Wspomożycielki Wiernych w Łodzi, przy ul. Wodna 34.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Poniżej zamieszczamy rozkład Mszy gregoriańskiej z podaniem dat i godzin.

Maciej Drewniak 04.01.2019

Roraty salezjańskie 2018

Wraz z początkiem Adwentu, w każdej parafii i wspólnocie odprawiane są roraty. We wspólnocie salezjańskiej tradycją stały się cotygodniowe msze roratnie o 6.30, przy zgaszonych światłach, z zapalonymi świecami w dłoniach. A po mszy wszyscy zasiadają do wspólnego śniadania, dzieląc się tym, co ze sobą przynieśli oraz dobrym słowem. Po posiłku wszyscy rozchodzą się do swoich zajęć.

Piotr Drzewiecki 03.12.2018

Otwarcie wystawy o kampanii wrześniowej

W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę (17 września) w auli naszej szkoły nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski ZSS i uczniów naszych szkół pod opieką p. prof. Ewy Słomkowskiej. Wystawie "Kampania Wrześniowa - wydarzenia i bohaterowie" towarzyszyły ciekawe prelekcje o rozpoczęciu wojny, uzupełnione pokazem filmów archiwalnych i fotografii.

fot. Piotr Drzewiecki

Piotr Drzewiecki 18.09.2018

Obóz dla aktywnych - Chorwacja 2018

Zapraszamy na aktywny wypoczynek nad Morzem Adriatyckim, w pięknym kurorcie w Kraljevicy w Chorwacji. W programie wycieczki, plażowanie, dyskoteki i dużo wypoczynku po całym roku szkolnym.

Brak wolnych miejsc - zapraszamy na obóz narciarski zimą lub za rok:)

Piotr Drzewiecki 26.03.2018
Zobacz wszystkie wiadomości z Bursy