28 czerwca 2017

Wymiana polsko-francuska 2017/2018

Administrator strony

W roku szkolnym 2017/2018 realizowana będzie w naszej szkole wymiana uczniów naszego liceum ze szkołą we Francji.

Nowy rok szkolny to początek wymiany edukacyjnej w ramach współpracy, jaką nasze liceum nawiązało z międzynarodową szkołą średnią w Saint Quentin we Francji. Wymiana realizowana jest w ramach projektu eTwinning mającego na celu współpracę pomiędzy placówkami edukacyjnymi na terenie Unii Europejskiej.

Wymiana skierowana jest do uczniów klas 1 i 2 liceum (w szczególnych przypadkach będziemy brać pod uwagę przyszłorocznych maturzystów - związane jest to z terminami wymiany).
Liczba miejsc w projekcie: 30 osób
Uczniowie podczas pobytu za granicą będą mieszkać u francuskich rodzin i są zobowiązani do przyjęcia do swoich domów rewizytujących uczniów.

Tematem realizowanego projektu będą I i II wojna światowa. Językiem wiodącym projektu jest język angielski.

Wyjazd polskich uczniów do Francji w październiku 2017. Rewizyta Francuzów w naszym mieście - kwiecień 2018.

Szczegółowych informacji będą udzielane we wrześniu. Wtedy również ruszą zapisy.

Koordynatorem projektu jest p. Justyna Magnus-Żelazko

Serdecznie zapraszamy licealistów do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie :)

JMŻ