30 września 2022

Szkolne Koło Różańcowe. Przyłącz się!

Maciej Drewniak

Szkolne Koło Różańcowe to propozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się modlitwy. Koło daje możliwość nie tylko regularnej modlitwy różańcowej, ale również modlitwy we wspólnocie. Dodatkowo jest formą pomocy tym, którzy potrzebują modlitwy.

Każde Koło różańcowe składa się z 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca, rozważając otrzymaną tajemnicę. W ten sposób całe Koło odmawia każdego dnia cały różaniec. Co dwa tygodnie osoby z Koła wymieniają między sobą tajemnice. Modlitwa w Kole Różańcowym jest jednocześnie ofiarowywana w jakiejś konkretnej intencji, wybranej przez to Koło.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub należeć do Szkolnego Koła Różańcowego, zgłoś się do swojego katechety.

Różaniec uczy nie tylko modlitwy. Uczy panowania nas sobą, pokoju i wrażliwości. Różaniec wyrabia skupienie, otwiera serce na Boga i wlewa nadzieję. Różaniec uczy życia.