4 listopada 2017

Szkolenie na Malcie #3 - projekt POWER SE

Administrator strony

W dniach 03.07 – 14.07.2017r. dwie nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Salezjańskich, Magdalena Wójcik oraz Agnieszka Lange wzięły udział w szkoleniu pt. „Methodology Revisited, Revitalised & Re-energised” w ośrodku szkoleniowym ETI na Malcie.

Szkolenie dotyczyło metodyki nauczania języków obcych. Zastanawialiśmy się wspólnie nad tym co motywuje uczniów do nauki, jak zachęcić ich do mówienia w języku obcym. Odświeżyliśmy swoją wiedzę na temat typów uczniów oraz rodzajów inteligencji i tego jak wpływają one na proces przyswajania wiedzy. Uczyliśmy się nowych, ciekawych metod nauczania słownictwa i gramatyki, trenowania umiejętności czytania, pisania, słuchania i mówienia. Poznaliśmy nietuzinkowe sposoby urozmaicenia dyktowania. Dowiadywaliśmy się jak korzystać z zasobów internetowych, filmów wideo i innych materiałów wizualnych. Wymienialiśmy się doświadczeniami na temat pracy metodą projektu.

Podczas szkolenia trenowaliśmy wiele metod w praktyce. Samodzielnie rozwiązywaliśmy zadania, aby lepiej je zapamiętać i później wykorzystać w pracy z uczniami. Odgrywaliśmy scenki typu drama, układaliśmy krzyżówki i quizy, tworzyliśmy lekcje z użyciem materiałów z YouTube.

Zajęcia były prowadzone przez niezwykle zaangażowaną i profesjonalną trenerkę. Każda minuta szkolenia była wykorzystana. Poznałyśmy bardzo dużo nowych metod i sposobów urozmaicania lekcji, a także przypomniałyśmy i odświeżyłyśmy sobie wiele znanych już wcześniej. Bardzo cenną była także możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów. W naszej grupie byli uczestnicy z Hiszpanii, Rumunii i Niemiec. Szkolenie zaszczepiło w nas nowy entuzjazm do pracy i chęć wypróbowania nowych metod.

M. Wójcik (j. angielski)

A. Lange (j. angielski, j. hiszpański)