26 stycznia 2015

Studniówka 2015

Piotr Drzewiecki

W sobotę 24 stycznia uczniowie trzecich klas naszego liceum uczestniczyli w Studniówce.

Zgodnie z tradycją szkoły, studniówka rozpoczęła się od Mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, której przewodniczył dyrektor ks. Julian Dzierżak SDB. Koncelebrowali ją katecheci uczniów. Pod koniec Eucharystii celebrans podkreślił, że tak jak przystało na tradycję salezjańską „z nami możesz się zbawić, ale i dobrze zabawić”. I tymi słowami zaprosił uczniów, nauczycieli i rodziców na drugą część wieczoru, czyli Bal Studniówkowy, który odbył się w niedawno odnowionej auli szkolnej. Tam uczniowie klas maturalnych zaprezentowali spektakl nawiązujący do klimatu lat 20.tych XX wieku, w którym w humorystyczny sposób wpletli elementy związane z historią szkoły oraz miasta Łodzi. Kolejnym elementem było odtańczenie tradycyjnego „Poloneza”. W jednej z par zatańczył wicedyrektor szkoły prof. Jacek Janik, co od lat stało się swoistą tradycją szkoły z Wodnej. Po krótkich podziękowaniach dla wychowawców, rozpoczęła się radosna zabawa do samego rana.

Piotr Drzewiecki
fot. Anna Kapczyńska