3 listopada 2023

Sportowe podsumowanie ostatnich tygodni

Marek Cygan

Przyszedł czas na sportowe podsumowanie października. Było bardzo intensywnie i, za sprawą naszych reprezentantów, działo się dużo!!!

Październik jest miesiącem, w którym, każdego roku, rozpoczyna się rywalizacja międzyszkolna w ramach zawodów organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi. Nie inaczej było i w tym roku szkolnym.

O sukcesie Mistrzyń Łodzi w tenisie stołowym już pisaliśmy, a teraz chcielibyśmy przedstawić pozostałe osiągnięcia naszych młodych sportowców.

Z początkiem października nasi reprezentanci stanęli w szranki, ze swoimi rówieśnikami, w finałach Mistrzostw Łodzi, w sztafetowych biegach przełajowych, w których, jak zwykle, rywalizowali o czołowe lokaty. W nich, jako pierwsi, do boju ruszyli Panowie z klas 7-8, którzy, zajmując 3 miejsce, zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Łodzi. W ślad za nimi poszły dziewczęta z klas 4-6, które, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, również stanęły na najniższym stopniu podium, tylko minimalnie przegrywając walkę o zwycięstwo (2 sekundy do I m-ca i 1 sekunda do m-ca II). Po Paniach, na starcie stanęli chłopcy z klas 4-6, którzy swoje zmagania zakończyli na IV miejscu, do podium tracąc niespełna 1 sekundę!!!

Kolejne tygodnie przyniosły rywalizację naszych drużyn w zespołowych grach sportowych. Szczególnie dużo pracy mieli reprezentanci klas 4-6 (dziewczęta oraz chłopcy), którzy toczyli boje w eliminacjach piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki. Warto zaznaczyć, iż w każdych zawodach, w których wzięli udział, uzyskali awans do kolejnego etapu, meldując się w ćwierćfinale lub półfinale powyższych rozgrywek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz życzymy kolejnych sukcesów, a że mamy bardzo zdolną i ambitną młodzież, w której drzemie olbrzymi potencjał te, na pewno, przyjdą niebawem. My, oczywiście, o nich wszystkich będziemy informować :)

Wielkie gratulacje i podziękowania należą się również Rodzicom, którzy wkładają ogrom pracy w rozwój zainteresowań i sportowych pasji swoich pociech, a następnie, bez przeszkód, pozwalają im reprezentować naszą szkołę na arenie międzyszkolnej. Bardzo dziękujemy i, nie ukrywamy, liczymy na jeszcze :)

nauczyciele WF