8 października 2023

Przegląd Inicjatyw Teatralnych Junior

Sylwia Gajewska

W sobotę 7 października siedemnaścioro aktorów teatru Beznazwy wybrało się do Mińska Mazowieckiego, by tam uczestniczyć w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych Junior.

Nauczyciele i instruktorzy z mińskiej szkoły podstawowej przygotowali wspólne, teatralne spotkanie. Zaprezentowały się wszystkie grupy z salezjańskich placówek w naszej inspektorii. Po wspólnej rozgrzewce, przeprowadzonej przez absolwenta szkoły, ponad stu uczestników zostało podzielonych na zespoły. W tych grupach przygotowywali fragment "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Z uśmiechem i zadowoleniem oglądaliśmy złożoną z pięciu części etiudę. Spektakl narodził się na naszych oczach.

Był to czas teatralnej radości i beztroski. Już dziś z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.