9 września 2021

Nasz absolwent został salezjaninem

Andrzej Kurto

Delegacja uczniów i nauczycieli szkoły uczestniczyła w uroczystości złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez naszego absolwenta Mateusza Milewskiego.

To piękne wydarzenie odbyło się 8 września w nowicjacie salezjańskim w Kopcu. Nowicjat to pierwszy krok na drodze powołanie salezjańskiego. Tę drogę wybrał nasz absolwent Mateusz Milewski. Rok temu, po zdaniu matury, postanowił zostać zakonnikiem-salezjaninem. Teraz, na zakończenie nowicjatu, złożył pierwsze czasowe śluby zakonne. Wraz z nim swoją pierwszą profesję złożyło jeszcze 4 innych nowicjuszów.

Delegacja z naszej szkoły nie tylko wpierała Mateusza modlitwą, ale również służyła do Mszy św., podczas której odbyły się śluby. Wśród przedstawicieli szkoły byli ministranci wraz z ks. Andrzejem Kurto i panią Małgorzatą Rosiak.

Mateusz jest pierwszym absolwentem naszej szkoły, który wybrał powołanie salezjańskie. Z nadzieją czekamy na następnych.