29 stycznia 2023

Job Shadowing w salezjańskiej szkole w Tulon

Sylwia Gajewska

W pierwszym tygodniu ferii nauczycielki Magdalena Wójcik, Weronika Łubisz i Sylwia Gajewska w ramach projektu Erasmus Plus wybrały się do Francji, do salezjańskiej szkoły Bon Accuell w Tulon, by przyjrzeć się pracy placówki a także przekazać listy trzecioklasistów.

Od 16 do 20 stycznia uczestniczyłyśmy w życiu Bon Accuell. Poznawałyśmy system pracy we Francji i tego konkretnego miejsca. W pierwszym dniu oprowadzali nas i opowiadali o szkole uczniowie, którzy mają polskie korzenie, co wzbudzało zaciekawienie otoczenia a było wielką radością dla nas. Brałyśmy udział w lekcjach, przerwach a także zajęciach pozalekcyjnych. Duch Księdza Bosko otaczał nas z każdej strony!

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z metodami pracy, było także okazją do rozmów i planów w ramach projektów Erasmus Plus. Oprócz nas do Tulon przyjechały nauczycielki z Belgii. Mamy nadzieję, że przeprowadzone burze mózgów już wkrótce zaowocują projektami, w których będą mogli uczestniczyć uczniowie naszej szkoły.

Swoją korespondencyjną przygodę rozpoczęli uczniowie klas trzecich. Dziewczynki i chłopcy z 3a i 3b po angielsku napisali listy do francuskich rówieśników, zachęcających ich do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Z niecierpliwością i podekscytowaniem czekamy na odpowiedzi koleżanek i kolegów.

To był wspaniały i bardzo intensywny czas wymiany doświadczeń, dzielenia się marzeniami i próby ubrania ich w konkretne plany, które, wierzymy, że wkrótce staną się projektami realizowanymi nie tylko z uczniami i nauczycielami z zagranicy, ale przede wszystkim w ramach rodziny salezjańskiej.