Trzy ostatnie dni przed Świętami

Przed świętami Bożego Narodzenia szkoła będzie funkcjonowała inaczej:

- środa (19 grudnia) to dzień wolny dla uczniów

- w czwartek Wigilia szkolna dla SG i SLO

- w piątek Wigilia szkolna dla klas 5-8 SSP.

Proszę zapoznać się z Zarządzeniami Księdza Dyrektora.

Dyrektor 17.12.2018

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych

28 listopada odbyła się olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W pierwszym etapie najwięcej punktów uzyskali:

• Weronika Majewska;
  • Witold Wika;
  • Zuzanna Machaj;
  • Filip Dziuda.

12 grudnia miał miejsce test uzupełniający (dogrywka), który wyłonił zwycięzcę: Filipa Dziudę.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod okiem p. Małgorzaty Nawrockiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach.

Maciej Drewniak 16.12.2018

Wigilia Najmłodszych 2018

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku swoje świętowanie zaczęły klasy 1, 2 i 4 SSP.

W tym dniu odbyła się uroczysta Eucharystia. Po niej spotkaliśmy się w auli szkolnej, gdzie każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę. Ksiądz Dyrektor pobłogosławił dzieci i rodziców.

A potem nasze świętowanie przeniosło się do sal i na korytarze. Szkoła wybrzmiewała radością nie tylko tą dziecięcą. Było naprawdę pięknie! Zapraszamy na fotorelację!

Sylwia Gajewska 16.12.2018

Konferencja i spotkanie opłatkowe SALOS RP

Liczna reprezentacja nauczycieli naszej szkoły i SALOS Wodna Łódź uczestniczyła w Ogolnopolskim Sympozjum Naukowym SALOS RP "Kultura fizyczna a prestiż społeczny" w Warszawie. Konferencja połączona byla ze spotkaniem wigilijno-opłatkowym.

Piotr Drzewiecki 15.12.2018

Praktyki naukowe 28.11 oraz 5.12 (UŁ, fizyka)

Praktyki naukowe na UŁ(fizyka) oraz PŁ (mechaniczny) dla uczniów SLO zainteresowanych fizyką.

28 listopada i 5 grudnia

Byliśmy na zajęciach w PIERWSZEJ PRACOWNI FIZYKI UŁ, dla studentów fizyki.

Henryk Czekalski 14.12.2018

TURBOLANDESKUNDE - sukces uczniów klasy 2b SLO

7 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE dla licealistów.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i w tym roku dotyczył wiedzy o Austrii.

Cztery trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą.

Zwycięska drużyna to uczniowie klasy II B:

Joanna Skoczylas 12.12.2018

Awans koszykarek

Awans do 1/4 Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze rozgrywki!

Maciej Sokołowski 10.12.2018