Trzy ostatnie dni przed Świętami

Przed świętami Bożego Narodzenia szkoła będzie funkcjonowała inaczej:

- środa (19 grudnia) to dzień wolny dla uczniów

- w czwartek Wigilia szkolna dla SG i SLO

- w piątek Wigilia szkolna dla klas 5-8 SSP.

Proszę zapoznać się z Zarządzeniami Księdza Dyrektora.

Dyrektor 17.12.2018

Wigilia Najmłodszych 2018

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku swoje świętowanie zaczęły klasy 1, 2 i 4 SSP.

W tym dniu odbyła się uroczysta Eucharystia. Po niej spotkaliśmy się w auli szkolnej, gdzie każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę. Ksiądz Dyrektor pobłogosławił dzieci i rodziców.

A potem nasze świętowanie przeniosło się do sal i na korytarze. Szkoła wybrzmiewała radością nie tylko tą dziecięcą. Było naprawdę pięknie! Zapraszamy na fotorelację!

Sylwia Gajewska 16.12.2018

Konferencja i spotkanie opłatkowe SALOS RP

Liczna reprezentacja nauczycieli naszej szkoły i SALOS Wodna Łódź uczestniczyła w Ogolnopolskim Sympozjum Naukowym SALOS RP "Kultura fizyczna a prestiż społeczny" w Warszawie. Konferencja połączona byla ze spotkaniem wigilijno-opłatkowym.

Piotr Drzewiecki 15.12.2018

Szlachetna Paczka dotarła do rodziny!

W sobotnie popołudnie wraz z wolontariuszką wybraliśmy się szkolną delegacją do rodziny, dla której zbieraliśmy dary przez ostatnie dwa tygodnie. To było wspaniałe spotkanie, pełne wzruszenia i radości. Dowiedzieliśmy się jak trudną drogę musiała przejść samotnie wychowująca dzieci babcia.

Mateusz Kacprz… 09.12.2018

Zajęcia na basenie

Od listopada chętni uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach pływania na basenie.

Rodzice zorganizowali przewóz dzieci ze szkoły na Falę, gdzie nauczyciele opiekujący się grupami przekazują je pod opiekę instruktorów.

Uczniowie są podzieleni na grupy zgodnie ze swoimi umiejętnościami pływackimi.

Trzeba przyznać, że cotygodniowe wyjazdy na basen są dla naszych najmłodszych uczniów egzaminem z organizacji i samodzielności. Zdają go celująco i z uśmiechem :)

Agnieszka Gryszkalis 09.12.2018

Adwentowy Dzień Skupienia 2018

Adwentowy Dzień Skupienia jest już tradycją w naszej szkole. Nieodłącznie jest on również związany z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ w tym roku 8 grudnia przypadł w sobotę, adwentowe skupienie odbyło się dzień wcześniej.

Uroczysta Msza św. zgromadziła wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, a także rodziców. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Łukasz Owsianko, który kilka lat temu był katechetą w naszej szkole, a obecnie pracuje w Żyrardowie.

Maciej Drewniak 07.12.2018

Mikołajki w Teatrze Powszechnym

Mikołajki w Teatrze Powszechnym! Tak świętowały dziś klasy 2 SSP.

Wybraliśmy się na spektakl "Mój tata chce latać jak ptak". Zgodnie ze scenariuszem współtworzyliśmy przedstawienie. Po brawach zostaliśmy poczęstowani słodkościami i uczestniczyliśmy w zabawach teatralnych prowadzonych przez Pana Andrzeja Jakubasa.

Zapraszamy na stronę Powszechnego: https://www.facebook.com/teatr.powszechny/photos/pcb.2279534952098943/2…

Bawiliśmy się świetnie!

Sylwia Gajewska 06.12.2018