Trzy ostatnie dni przed Świętami

Przed świętami Bożego Narodzenia szkoła będzie funkcjonowała inaczej:

- środa (19 grudnia) to dzień wolny dla uczniów

- w czwartek Wigilia szkolna dla SG i SLO

- w piątek Wigilia szkolna dla klas 5-8 SSP.

Proszę zapoznać się z Zarządzeniami Księdza Dyrektora.

Dyrektor 17.12.2018

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych

28 listopada odbyła się olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W pierwszym etapie najwięcej punktów uzyskali:

• Weronika Majewska;
  • Witold Wika;
  • Zuzanna Machaj;
  • Filip Dziuda.

12 grudnia miał miejsce test uzupełniający (dogrywka), który wyłonił zwycięzcę: Filipa Dziudę.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod okiem p. Małgorzaty Nawrockiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach.

Maciej Drewniak 16.12.2018

Konferencja i spotkanie opłatkowe SALOS RP

Liczna reprezentacja nauczycieli naszej szkoły i SALOS Wodna Łódź uczestniczyła w Ogolnopolskim Sympozjum Naukowym SALOS RP "Kultura fizyczna a prestiż społeczny" w Warszawie. Konferencja połączona byla ze spotkaniem wigilijno-opłatkowym.

Piotr Drzewiecki 15.12.2018

Praktyki naukowe 28.11 oraz 5.12 (UŁ, fizyka)

Praktyki naukowe na UŁ(fizyka) oraz PŁ (mechaniczny) dla uczniów SLO zainteresowanych fizyką.

28 listopada i 5 grudnia

Byliśmy na zajęciach w PIERWSZEJ PRACOWNI FIZYKI UŁ, dla studentów fizyki.

Henryk Czekalski 14.12.2018

TURBOLANDESKUNDE - sukces uczniów klasy 2b SLO

7 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE dla licealistów.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i w tym roku dotyczył wiedzy o Austrii.

Cztery trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą.

Zwycięska drużyna to uczniowie klasy II B:

Joanna Skoczylas 12.12.2018

Szlachetna Paczka dotarła do rodziny!

W sobotnie popołudnie wraz z wolontariuszką wybraliśmy się szkolną delegacją do rodziny, dla której zbieraliśmy dary przez ostatnie dwa tygodnie. To było wspaniałe spotkanie, pełne wzruszenia i radości. Dowiedzieliśmy się jak trudną drogę musiała przejść samotnie wychowująca dzieci babcia.

Mateusz Kacprz… 09.12.2018

Adwentowy Dzień Skupienia 2018

Adwentowy Dzień Skupienia jest już tradycją w naszej szkole. Nieodłącznie jest on również związany z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ w tym roku 8 grudnia przypadł w sobotę, adwentowe skupienie odbyło się dzień wcześniej.

Uroczysta Msza św. zgromadziła wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, a także rodziców. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Łukasz Owsianko, który kilka lat temu był katechetą w naszej szkole, a obecnie pracuje w Żyrardowie.

Maciej Drewniak 07.12.2018

Rusza nowy projekt Erasmus!

Miło jest nam poinformować, że właśnie rozpoczęliśmy realizację nowego projektu w ramach programu Erasmus Plus. W ubiegłym tygodniu gościliśmy koordynatorów ze szkół z Finlandii, Niemiec i Szwecji - krajów, do których będą podróżować nasi uczniowie. Prace przebiegały nad wyraz intensywnie, a wszystkie postawione wcześniej zamierzenia udało się zrealizować. Nasi goście mieli również okazję przyjrzeć się szkole i byli pod dużym wrażeniem panującej w niej atmosfery. Zwiedzili również Łódź i Warszawę.

Magdalena Pola… 04.12.2018